وب سایت فنی مهندسی داینامیک

ساخت وب سایت گام به گام با ASP .NET (جلسه اول )

> آموزشی
    

  ساخت وب سایت گام به گام با ASP.NET   (جلسه اول )

نوشته ی  : امیرصوری

ایمیل :   iranitopweb@gmail.com

در جولای سال 2000 , شرکت مایکروسافت در کنفرا نس پیاده کنندگان حرفه ای (PDC) در شهر ORLANDO ایالت کالیفرنیا،جزئیات بیشتری از نسل جدید پلات فرم خود (دات نت ) به منظور پیاده سازی برنامه های ویندوز و اینترنت در اختیار  علاقه مندان خصوصاپیاده کنندگان نرم افزار قرار داد .

دات نت چیست :

دات نت ، پلات فرم جدید مایکرو سافت به منظور تحقق  نظریه " نرم افزار به عنوان  سرویس است " . دات نت یک محیط پیاده سازی است که به کمک ان میتوان اقدام به ایجاد و بکار گیری نرم افزار و نسل جدیدی از عناصرموسوم به " سرویس های وب " ، نمود تمامی محصولات مایکروسافت از ویژال استودیو دات نت تا ویندوز و نهایتا مجموعه افیس ، متاثر از پلات فرم فوق بوده وخواهند بود . دات نت به پیاده کنندگان خود این امکان را داده تا با زبان برنامه نویسی مورد علاقه خود برنامه نویسی کنند که پتانسیل فوق از طریق معرفی ( CommonLanguage Runtime ) CLR .   میسر شده است . در این سری ازمقالات اموزشی قصد بررسی پلات فرم قدرتمند دات نت و چگونگی ایجاد و ساخت وب سایت با تکنولوژی قدرتمند ASP .NET   را داریم .

بدون شک تسلط و یادگیری ASP  به منزله یک پتانسیل با ارزش بوده که البته ثمرات ان برای شما در اینده روشن تر خواهد شد .در این سری از مقالات ما قصد داریم تا با اموزش تکنولوژی   قدرتمند ASP.NET  و زبان برنامه نویسی برترشرکت مایکرو سافت C# .NET و SQL SERVER  و HTML CSS  و JAVA SCRIPT  در قالب یک پروژه این تکنولوژی قدرتمند را اموزش دهیم .در این مقالات اموزشی ما قصد مقایسه هیچ کدام از تکنولوژی های یاد شده باپلات فرم های دیگر را نداریم بلکه به آموزش ASP .NET  به همراه زبان های برنامه نویسی ذکر شده فقط خواهیم پرداخت البته به نحوی که برای شما مفید واقع شود . در ضمندر این سری از مقالات نیاز نیست از قبل با زبان های برنامه نویسی اشنایی داشتهباشید چرا که از صفر شروع خواهیم کرد و همان طور که گفته شد این اموزش ها در قالبساخت یک پروژه  بصورت گام به گام خواهد بود.   لازم به ذکر است که در این مقالات باالگوی وب  وب فرم پیش خواهیم رفت . اگر شمامایل باشید و تمام قسمت های بعدی این مقالات را دنبال کنید ما با مثال ها وتمرینات مختلفی این تکنولوژی قدرتمند را به شما خوانندگان عزیز تا حد مقبولی اموزش خواهیم داد .

در قسمت های بعدی با این تکنولوژی و محیط برنامه بیشتراشنا خواهیم شد .


نظر به مطلب
نام:  
ایمیل:
متن:  500 حرف دیگر میتوانید تایپ کنید
کد امنیتی: 89971
   
جمعه 25 آبان 1397
جستجو در مطالب

قدرت گرفته از پرتال ترنم