وب سایت فنی مهندسی داینامیک

نصب ویندوز ۷ از طریق USB

> آموزشی

نوت بوکها به آرامی در حال کسب محبوبیت در میان کاربرانی هستند که نیاز به یک کامپیوتر فوق الاده قابل حمل برای پردازش اطلاعات و مرور اینترنت دارند . عدم نصب درایوهای نوری در نوت بوکها یکی از عوامل مهم در افزایش عمر باتری نوت بوک است اما این امر در هنگام نصب سیستم عامل جدید مانند ویندوز۷ ما را دچار مشکل می کند . نصب متعارف سیستم عامل از طریق DVD یا CD است که در این مورد ممکن نیست . تنها راه ممکن نصب ویندوز ۷ از طریق USB درایو است

 

پورت USB

 

 

USB port

چگونگی نصب ویندوز از روی USB ؟

USB درایوها واقعاً دستگاههای همه کاره ای هستند .توابع زیادی که برای آنها ارائه شده است USB درایوها را از عملیات اصلی و پایه آنها به عنوان یک دستگاه ذخیره سازی جانبی فراتر برده برده است . آنها می توانند برای افزایش سرعت سیستم (با استفاده از تکنولوژی Readyboost) و به عنوان یک دستگاه USB بوت برای بارگذاری ویندوز ، مک OS X و سیستم عامل لینوکس مورد استفاده قرار گیرند . حال بیایید ببینیم چگونه می توان ویندوز ۷ را از طریق USB درایو نصب کرد .

لوازم مورد نیاز : یک DVD ویندوز ۷ . یک عدد USB درایو با حجم حداقل ۴ گیگابایت . نرم افزار Windows 7 USB/DVD tool که میتوانید آن را از طریق سایت ماکروسافت دانلود کنید(حجم فایل حدود ۱ مگابایت) .

مرحله ۱ : نصب نرم افزار USB/DVD tool

ابتدا باید از DVD ویندوز ۷ خود یک ایمیج بر روی هارددیسک تهیه کنید . سپس نرم افزار Windows 7 USB/DVD tool دانلود و بر روی کامپیوتر خود نصب کنید . پس از اجرای نرم افزار شما باید یک پنجره درخواست فایل ISO مشاهده کنید .

 

مرحله ۲ : کپی فایلها

باری کپی فایلهای نصب ویندوز ۷ به محل فایل ایمیج ویندوز رفته و فایل ISO ویندوز را انتخاب کنید . سپس نرم افزار از شما محل کپی فایلها را خواهد خواست که میتواند DVD یا USB باشد . ابتدا از متصل بودن USB درایو مطمئن شوید و سپس USB را انتخاب کنید و برای کپی کلید Begin Copying را بزنید .

مرحله ۳ : ایجاد USB بوت

پس از اتمام کپی فایلها USB بوت درایو شما آماده است .

مرحله ۴ : قرار دادن درایو USB و راه اندازی مجدد

حال میتوانید USB درایو را جداکرده و به نوت بوک و یا کامپیوتر دیگر که می خواهید ویندوز را بر روی آن نصب کنید وصل کنید . حال باری نصب ویندوز کافی است تا دستگاه را ریستارت کرده و به قسمت تنظیمات BIOS رفته و طریقه بوت دستگاه را به USB تغییر دهید . با نصب USB درایو و راه ادازی مجدد نوت بوک از طریق USB راه اندازی خواهد شد و مراحل نصب ویندوز آغاز خواهد شد . برای دیدن جزئیات بیشتر نصب ویندوز ۷ به این مقاله مراجعه کنید .

همانطور که میبینید نصب ویندوز ۷ از طریق USB به وسیله نرم افزار Windows 7 USB/DVD tool کار بسیار ساده ای است . فقط کافیست دستورات بالا را برای بوت کردن و نصب ویندوز ۷ روی نت بوک خود دنبال کنید

لینک منبع : www.source-pc.comنظر به مطلب
نام:  
ایمیل:
متن:  500 حرف دیگر میتوانید تایپ کنید
کد امنیتی: 11498
   
دوشنبه 30 مهر 1397
جستجو در مطالب

قدرت گرفته از پرتال ترنم